Zachmurzenie częściowe+13 , środa 29 marzec
Imieniny: Marka, Wiktoryny

Wiadomości

1/970wybierz podstronę:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » z 970 
Święto Profesora Filutka- 31.03 o godz.11.00 na Rynku Staromiejskim

Jak co roku o tej porze zapraszamy na imieniny Profesora Filutka, które odbędą się 31 marca 2017 r. o godz. 11.00 na Rynku Staromiejskim przy pomniku psa Filusia.

 

31. marca strajk nauczycieli

Powstrzymanie się od pracy w ciągu całego dnia - w taki sposób, toruńscy nauczyciele zamierzają wyrazić swój sprzeciw wobec reformy edukacji. Strajk zaplanowany jest na 31 marca br. Dyrektorzy toruńskich przedszkoli i szkół apelują do rodziców, aby tego dnia nie posyłali swoich dzieci na zajęcia.

 

Pierwsza Polka na Biegunie Południowym odwiedzi Toruń

W najbliższy weekend Małgorzata Wojtaczka - pierwsza Polka, która samotnie na nartach zdobyła Biegun Południowy, wygłosi prelekcję w Muzeum Podróżników im. Tony'ego Halika oraz podczas Extreme Travel Festival Toruń.

 

Posłanka kontra ksiądz 2017-03-28 15:46
Posłanka kontra ksiądz

5 kwietnia zaczyna się proces Joanny Scheuring-Wielgus przeciwko ks. Jackowi Międlarowi, który nazwał posłankę Nowoczesnej konfidentką i zwolenniczką islamizacji.

 

Toruńskie dzieci nie pojadą za darmo

Podczas czwartkowego posiedzenia Rady Miasta odrzucono obywatelski projekt Bilet+. Zakładał on darmowe przejazdy komunikacją miejską dla dzieci do ukończenia szkoły podstawowej.

 

Kosztowne opóźnienia Ursusa

Toruńskie MZK wciąż czeka na nowe autobusy Ursusa. Kary za zwłokę wynoszą już prawie 900 tysięcy złotych.

 

Dziś na UMK Targi Ofert Edukacji Akademickiej 2017

Wraz z końcem marca, czyli 28 w Auli UMK odbędą się Targi Ofert Edukacji Akademickiej. Podczas wydarzenia na maturzystów, czekać będą przedstawiciele kilkunastu publicznych szkół wyższych z całej Polski.

Narkotykowa para 2017-03-28 10:42
Narkotykowa para

Policjanci z komisariatu na Rubinkowie zatrzymali dwie osoby. Kobieta prowadziła auto pod wpływem narkotyków, a w jej mieszkaniu znaleziono 30 gramów marihuany należącej do jej chłopaka.

Braterskie włamanie 2017-03-28 09:37
Braterskie włamanie

Jeden stał na „czatach”, a drugi okradał sklep. Plan dwóch braci się nie powiódł, bo zostali złapani na gorącym uczynku.

 

12 edycja Toruń za pół ceny

Już za miesiąc rusza kolejna edycja „Toruń za pół ceny”. W tym czasie na mieszkańców Torunia oraz turystów będzie czekać wiele niespodzianek oraz zniżek aż do 50% na konkretne usługi i towary.

Św. Jan Paweł II patronem naszego województwa

Patronem Kujawsko – Pomorskiego, decyzją Stolicy Apostolskiej zostanie św. Jan Paweł II. Decyzja Watykanu jest odpowiedzą na inicjatywę władz województwa, które w lutym 2016 jednogłośnie przyjęły stanowisko w sprawie ustanowienia papieża patronem.

 

Świąteczny kiermasz używanych gier

Uwielbiasz gry planszowe? Masz mnóstwo gier, z którymi nie wiesz co zrobić? A może nie masz pomysłu na świąteczny prezent? Jeśli odpowiedziałeś lub odpowiedziałaś TAK, chociaż na jedno z tych pytań, to nasze miasto przygotowało dla Ciebie coś specjalnego.

Tańsze pociągi do Łodzi pod znakiem zapytania

Zbyt mała liczba pasażerów spowodowała, że połączenie kolejowe Toruń – Łódź prawdopodobnie zostanie zlikwidowane. Jak tłumaczą władze województwa łódzkiego – nie cieszą się popularnością.

 

Bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego

Wszyscy jako uczestnicy ruchu drogowego jesteśmy zobowiązani do zachowania szczególnej ostrożności na drodze. Podczas trwania trzydniowej akcji policjanci odnotowali ponad 100 różnego rodzaju wykroczeń popełnionych przez osoby piesze. Dla niektórych z nich interwencja policjantów zakończyła się mandatem.

Przekleiła metki. Odpowie za oszustwo

W piątek (24.03) policjanci z komisariatu na toruńskim Rubinkowie zostali wezwani do jednego z hipermarketów. Okazało się, że 52-latka, przekleiła metki z tańszych produktów na droższe. Kobieta wprowadziła obsługę sklepu w błąd i wyłudziła tym samym różnicę w cenie produktów. Za oszustwo może grozić do 8 lat więzienia.

 

1/970wybierz podstronę:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » z 970