Zachmurzenie częściowe+13 , środa 24 maj
Imieniny: Joanny, Zdenka

Koncert Piwnicy pod Baranami “Kolędy I pastorałki dla miasta I świata”.

typ: Muzyka
rodzaj: Koncert
termin: od 2016-12-20 do 2016-12-20
miejsce: CKK Jordanki, ul. Al. Solidarności 1-3
Koncert Piwnicy pod Baranami “Kolędy I pastorałki dla miasta I świata”.

20 grudnia 2016 roku, o godz. 19:00 w CKK Jordanki zaśpiewa aż 30 artystów Piwnicy Pod Baranami!

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas przemyśleń, radości i niekiedy smutku. Skrajne emocje i wyjątkowa magia to słowa, które opisują nie tylko święta, ale i występ Piwnicy pod Baranami z cyklu Kolędy i Pastorałki.

 

Magia jest natomiast słowem, które najlepiej opisuje tradycyjny Piwniczy koncert świąteczny. Już sam jego tytuł: zimowy i magiczny, otula słuchacza niezwykłą tajemnicą. Ośnieżona choinka przy Rynku, a w dłoni ciepły grzaniec. Muzyka od samego początku wprowadza widza w tajemniczy świat Piwnicy pod Baranami, by przez kolejne etapy widowiska muzycznego odkrywać długą, bo 60-letnią historię krakowskiej legendy. Klimat i wagę wydarzenia dodatkowo potęguje fakt, iż Piwnica obchodzi w tym roku swój okrągły jubileusz 60-lecia i jest chyba najstarszym nieprzerwanie istniejącym kabaretem świata. 

 

W szczególnym świątecznym okresie warto przypomnieć sobie najlepiej to, co potrafi połączyć wszystkich zasiadających przy wigilijnym stole - kolędowanie. Piwnicza tradycja kolędowania trwa już kilkadziesiąt lat i nadal żywa, rokrocznie gromadzi tłumnie członków i przyjaciół Piwnicy pod Baranami. Wszystkie koncertowe utwory to oryginalne kompozycje Jana Kantego Pawluskiewicza, Zygmunta Koniecznego, Andrzeja Zaryckiego, zbigniewa Preisnera, do tekstów Dymnego, Nowaka, Długosza, Wójtowicza i innych. Ten niezwykły występ - który już od 20 lat przygotowują twórcy i kompozytorzy związani z Piwnicą, za każdym razem jest jedyny w swoim rodzaju. Uzupełniany o nowe kompozycje zaskakuje i nie pozwala o sobie zapomnieć. Z tego też powodu na kolejnych koncertach wśród publiczności pojawią się te same twarze, które chcą zanurzyć się w nastroju krakowskiej cyganerii i magicznym świecie sztuki.

 

Wybierzmy się razem w podróż do stajenki, gdzie złożymy wszystkie nasze prośby, troski i radości i zrobimy to w najlepszy ze sposobów: wyśpiewamy to!”. 20 grudnia największe gwiazdy Piwnicy pod Baranami będą czekały z kolędą w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki, by świętować, śpiewać, a przede wszystkim odczuwać magię Świąt. Na kolędników czekają najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Wyśpiewane zostaną kompozycje, które już tradycyjnie goszczą od lat podczas piwnicznego świątecznego opłatka, jak również nowe utwory, które Piwnica chce wręczyć widzom w formie najlepszego z prezentów.

 

Bądźmy gotowi na życzenia świąteczne, które usłyszymy od ponad 30 osobowej grupy artystów, gwiazd i muzyków Piwnicy pod Baranami. Przygotujmy się, by zasiąść wspólnie do wigilinego stołu i podzielić się muzycznym opłatkiem.

 

Film z koncertu:

 

Dodatkowe informacje znajdują się na stronie wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/648596691961253/

 

Bilety: 85, 110, 135 zł

 

Bilety do nabycia:

-Kasa CKK Jordanki

- Sieć Salonów Empik

- www.ebilet.pl

- www.eventim.pl

- www.bilety24.pl

- www.biletomat.pl

- www.biletin.pl

-www.kupbilecik.pl

- www.tixer.pl

- www.ticketpro.pl

- www.biletyna.pl

 

powrót do listy imprez